BİR UMUT TİCARET(YER FISTIKÇILIK)

Bir Umut Ticaret(Yer Fıstıkçılık)

Fıstıkcilar Sıtesı Cevdetıye Osmaniye Yeşil Tepe 35 Sok Blok 12 Osmaniye/merkez Merkez, Osmaniye
Cep Onaylı
Online
VİP GOLD
Mesaj Gönder
Bir Umut Ticaret(Yer Fıstıkçılık)
İsmail Töremen
Fıstıkcilar Sıtesı Cevdetıye Osmaniye Yeşil Tepe 35 Sok Blok 12 Osmaniye/merkez
Merkez , Osmaniye
İş Alanları

Kuruyemişçi

ticaret

Bir Umut Ticaret(Yer Fıstıkçılık),osmaniye Genelinde Fıstığı Satışı Yapan Firmalar,osmaniyede Kavrulmuş Yer Fıstığı Satışı Yapan Firmalar,osmaniyede Çiğ Yer Fıstığı Satışı Yapan Firmalar,osmaniyede Toptan Ve Perakende Yer Fıstığı Satışı Yapan Firmalar,osm

Bir Umut Ticaret(Yer Fıstıkçılık) Hakkında

BİR UMUT TİCARET(YER FISTIKÇILIK)

İSMAİL TÖREMEN

YER FISTIĞI ÇEŞİTLERİ - KAVRULMUŞ - ÇİĞ - TOPTAN VE PERAKENDE SATIŞ HİZMETİ - KAPIDE ÖDEME İLE SATIŞ HİZMETİ - TÜRKİYENİN HER YERİNE GÖNDERİM YAPILIR

OSMANİYE/MERKEZ

HAKKIMIZDA

 

Tuzsuz yer fıstığının yaklaşık 32 çeşidi bulunmaktadır. Baklagiller familyasındandır. Türkiye'de yer Fıstığının üretiminin %80'i Çukurova bölgesinde yapılmaktadır. Adana, Osmaniye, Hatay ve İçel şehirlerimizde yetiştirilmektedir. Çukurova bölgesi iklim olarak oldukça sıcak bölgemizdir.

 

Tuzsuz yer fıstığı sıcağı seven sıcak ortamda çabuk büyüyen bir bitkidir.

Bu kadar çeşidi çok olan bitkinin bölgelere göre fiziksel farklılıklar göstermektedir. Rusya'da yetiştirilen yer fıstığının türü küçüktür fakat içerik olarak hepsi aynı özelliktedir.

 

Tuzsuz Yer Fıstığı Tüketim Alanları

 

Yer fıstığı genellikle çerez olarak tüketilmektedir.Akşamları çayın yanında kuru yemiş olarak yenmektedir.Yer fıstığı kabukları kırılarak içi ayrıştırılarak yada kabuklu olarak kavrularak tüketilmektedir. Tatlı ve şekerlemelerin, çikolataların içerisine katılarak tüketimi yapılmaktadır. Fıstık ezmesi olarak kahvaltıda yenir .Aynı zamanda tok tutar tokluk hissi verir.Yer fıstığının yağı zeytin yağına neredeyse eş değerdedir.Yelde edildikten sonra geriye kalan küspe kısmının protein değeri yüksek olduğu için çocuk mamalarının imalatında kullanılmaktadır.

 

Tuzsuz Yer Fıstığının Sağladığı Faydalar

 

Yer fıstığında bulunan vitamin ve mineraller sayesinde mevcut organlarımızın sağlığı anlamında hayati önem taşımaktadır.Yer fıstığı A,E,C vitaminleri içermektedir.

Demir,Bakır,Kalsiyum ,Magnezyum açısından çok zengindir. Faydalarını şunlardır;

Kolon ve mide kanserine karşı koruyucudurSafra kesesinde taş oluşumunu engellemektedir.Safra kesesi koruması altındadır.Alzheimer ve sinirlerle ilgili rahatsızlıklara karşı iyi gelmektedir.Kötü kolesterolün düşürülmesine iyi gelir.İyi kolesterol yükselmesini sağlar.İçerisinde bulunan yağlar ve karbonhidrat etkili olarak kan şekerini dengeleyerek kan şekerinin düşmesini engeller.E vitamini bulunduğu için cilde faydalıdır. Cilt sağlığını korumaktadır. Egzama ve sedef hastalığına iyi gelmektedir.Omega 3 yağları içerdiği için saç dökülmesini engeller yumuşak ve parlak görünmesini sağlar.Tok tutma özelliği olduğu için diyet yaparken de kullanılır.

FİRMA TEKİL ZİYARETÇİLERİ

Yorumlar

Yorum Yaz

Değerlendirme yapınız 1-5 arası!

Bizden haberdar olmak ister misiniz?

www.Firmannette.Com

Firmannette.Com olarak büyüyen ve gelişen dünya teknolojilerinde artık tamamen yeni bir gelişme dönemindeyiz ve çağın en büyün internet çağındayız, bu gelişmiş ve büyük çağda firmanızın pazarını ayakta tutabilmek haliyle uzmanlık gerektiriyor, Firmannette.Com ve ekibi olarak sizlere en iyi ve en kaliteli firma rehberi desteğini sunuyoruz. Reklamınızı ve Firmanızı başta Google olmak üzre, tüm arama motorlarında istediğiniz kelimelerde yükseltiyor üst sıralara getiriyor ve doğru müşterilerin size ulaşmasını sağlıyoruz. Amacımız doğru müşteriyi doğru firmayla tek çatı altında buluşturmak. Sitemize firmanızı eklemek için lütfen tıklayınız.


Bize Ulaşın

Sizde profesyonel tanıtım hizmetimizden yararlanmak için bize ulaşınız.

HALİLİYE - ŞANLIURFA

Ptesi - Ctesi

9:00 - 18:00