EJDER MEYVESİ PİTAYA

Ejder Meyvesi Pitaya

Yüzüncü Yıl 85143.sokak No:3 Adana/sarıçam saricam, Adana
Cep Onaylı
VİP GOLD
Mesaj Gönder
Ejder Meyvesi Pitaya
Kenan Bucakcı
Yüzüncü Yıl 85143.sokak No:3 Adana/sarıçam
saricam , Adana
Ejder Meyvesi Pitaya,adana Genelinde Ejder Meyvesi Satışı Yapan Firmalar,adanada Ejder Meyvesi Satışı Yapan Firmalar,adanada Toptan Ve Perakende Ejder Meyvesi Satışı Yapan Firmalar,adanada Ejder Meyve Fidesi Satışı Yapan Firmalar,adanada Pitaya Satışı Yap

Ejder Meyvesi Pitaya Hakkında

EJDER MEYVESİ PİTAYA

KENAN BUCAKCI

TOPTAN VE PERAKENDE EJDER MEYVESİ VE EJDER MEYVESİ FİDESİ SATIŞ HİZMETİ

ADANA/SARIÇAM

HAKKIMIZDA

 

Pitaya, Pitahaya, Dragon Fruit, Gecenin Kraliçesi, Kaktüs Meyvesi gibi isimlerle de anılan Ejder Meyvesi (Pitaya) kaktüsgillerden bir bitkinin  meyvesidir. Çoğunlukla Meksika, Kaliforniya, Malezya, Endenozya, Vietnam, Kore gibi ülkelerde yetişen bu bitki artık ülkemizde de Mersin, Adana, Antalya gibi güney illerimizde de yetiştirilmeye başlanmış ve örtü altı yetiştiricilikle ülkemize çok güzel uyum sağlamış bir bitkidir.

2 metre kadar bir direk yardımıyla sarılarak yükselir ve sonra yeniden toprağa doğru eğilerek meyve dallarını uzatır bu dallardan da 
Ejder Meyvesi (Pitaya) büyür. Alt kırılımlarına inildiğinde onlarca türü varken genel olarak iç rengi olarak 3 farklı dış renk olarakta 2 farklı türü bulunmaktadır. İç rengi kırmızı, pembe, ve beyaz dış renk olarak ta pembe ve sarı olarak iki çeşidi bulunmaktadır.

 

İç kısmı etli kolaylıkla kabuğundan ayrılabilen ve kivi çekirdeğine benzeyen çekirdekleri mevcuttur. Tadı her seferinde farklı bir meyveye benzemektedir ama Ejder Meyvesi (Pitaya)’nin genel olarak çok aromalı olmayan bir tadıyla şeftali, kivi, armut, kavun, çilek gibi meyvelerin tatlarını andırmaktadır. Nerede yetiştiği, nasıl bir toprak-gübre ile beslendiği, lokasyonu, türü gibi etmenler tadını etkilemektedir.

Ejder Meyvesi (Pitaya)’nin kullanım ve tüketim alanları genel olarak dalından koparılarak sade bir şekilde yenilebildigi gibi salatalarda, keklerde, dondurma yapımında, buzlu buzsuz içeceklerde ekstra olarak yanında veya sade bir şekilde tüketimi gerçeklemektedir. Meyve suyu sanayisi ve renginden dolayıda renklendirici ve renk ile ilgili diğer sanayi kolları içinde harika bir kaynaktır.

FİRMA TEKİL ZİYARETÇİLERİ

Yorumlar

Yorum Yaz

Değerlendirme yapınız 1-5 arası!

Bizden haberdar olmak ister misiniz?

www.Firmannette.Com

Firmannette.Com olarak büyüyen ve gelişen dünya teknolojilerinde artık tamamen yeni bir gelişme dönemindeyiz ve çağın en büyün internet çağındayız, bu gelişmiş ve büyük çağda firmanızın pazarını ayakta tutabilmek haliyle uzmanlık gerektiriyor, Firmannette.Com ve ekibi olarak sizlere en iyi ve en kaliteli firma rehberi desteğini sunuyoruz. Reklamınızı ve Firmanızı başta Google olmak üzre, tüm arama motorlarında istediğiniz kelimelerde yükseltiyor üst sıralara getiriyor ve doğru müşterilerin size ulaşmasını sağlıyoruz. Amacımız doğru müşteriyi doğru firmayla tek çatı altında buluşturmak. Sitemize firmanızı eklemek için lütfen tıklayınız.


Bize Ulaşın

Sizde profesyonel tanıtım hizmetimizden yararlanmak için bize ulaşınız.

HALİLİYE - ŞANLIURFA

Ptesi - Ctesi

9:00 - 18:00