Antalya Seracılık Hizmetleri

Türkiye’de seracılık hizmetlerinin en fazla yapıldığı yerlerin başında Antalya daha sonra da Mersin yer almaktadır. Seracılık diğer bölgelerde de yapılabilmektedir.

Türkiye bulunduğu konum itibari ile 4 farklı mevsiminde yaşanmasını sağlamaktadır. Orta kuşakta yer alan ülkeler arasında yer alan Türkiye, bitki örtüsü açısından oldukça fazla çeşitlilik göstermektedir. Bitki örtüsünün çeşitlilik göstermesinden dolayı oldukça fazla seracılık hizmetlerinin yapılmasını sağlamaktadır. Seracılık genellikle ılıman iklim koşullarında oldukça iyi bir şekilde yetişmektedirler. Türkiye’de seracılık hizmetlerinin en fazla yapıldığı yerlerin başında Antalya daha sonra da Mersin yer almaktadır. Seracılık diğer bölgelerde de yapılabilmektedir. Fakat seracılık için sıcak su kaynağı oldukça önemlidir. Seracılık; sebze veya meyve yetiştirmek amacıyla belirli bölgelerde plastik veya camlı yerlerde sıcak su buharı ile beraber sebze ve meyve yetiştirilmesine denir. Seracılık zamanında yetişmeyen sebze ve meyvelerin insanlara daha kolay ve hızlı bir şekilde ulaşmasını sağlamaktadır. Seralar ile beraber üretimi yapılan sebze ve meyve oranlarında oldukça fazla artış meydana gelmektedir. Özellikle son zamanlarda tarımsal alanda büyük bir ilerleme gösteren Türkiye ekonomisi oldukça iyi konumda yer almaya başlamaktadır. Seracılık hizmeti veren firmalar sera kurulumunda oldukça dikkatli olmalılar. Seralar kurulurken rüzgârın esiş yönü dikkate alınmalıdır. Dikkate alınmadığı takdirde seraların yıkılmasına neden olabilmektedir. Sera kurulumunda yer seçimi de oldukça önemlidir. Sıcak su ile buhar kullanımı olmasından dolayı seralar ılıman iklim kuşaklarının olduğu bölgelerde kurulmalıdır. Seracılık hizmetleri ile beraber oldukça fazla üretim yapılması halkın sürekli olarak pazarlarda ürün bulmasına katkı sağlamaktadır. Seracılık hizmeti veren firmalar toptan sebze ve meyve üretimi yaparak ekonominin de kalkınmasına oldukça katkı sağlamaktadır. Özellikle belirli ürünlerin üretilmesi ile beraber dışardan alımlar azalmakta ve ülke ekonomisi kalkınmaktadır. Seracılık hizmetlerinin bu kadar ilerleme göstermesi teknolojik gelişmeler sayesinde olmuştur. Özellikle de seracılık alanında kullanılan güneş enerji sistemleri ve güneş panellerinin kullanılması seracılık hizmetlerinin daha kolay bir şekilde yapılmasını sağlamaktadır. Seracılık hizmetlerinin Antalya’da fazla olmasının temel nedenleri arasında rakımının yüksek olmaması ve ılıman bir iklim yapısına sahip olmasıdır. Antalya seracılık hizmetleri veren firmalar, sebze ve meyve üretimi yaparak insanların istedikleri zaman istedikleri sebze ve meyvelere kolay bir şekilde ulaşmasını sağlamaktadır.

Yorumlar

Yorum Yaz

Değerlendirme yapınız 1-5 arası!

Bizden haberdar olmak ister misiniz?

www.Firmannette.Com

Firmannette.Com olarak büyüyen ve gelişen dünya teknolojilerinde artık tamamen yeni bir gelişme dönemindeyiz ve çağın en büyün internet çağındayız, bu gelişmiş ve büyük çağda firmanızın pazarını ayakta tutabilmek haliyle uzmanlık gerektiriyor, Firmannette.Com ve ekibi olarak sizlere en iyi ve en kaliteli firma rehberi desteğini sunuyoruz. Reklamınızı ve Firmanızı başta Google olmak üzre, tüm arama motorlarında istediğiniz kelimelerde yükseltiyor üst sıralara getiriyor ve doğru müşterilerin size ulaşmasını sağlıyoruz. Amacımız doğru müşteriyi doğru firmayla tek çatı altında buluşturmak. Sitemize firmanızı eklemek için lütfen tıklayınız.


Bize Ulaşın

Sizde profesyonel tanıtım hizmetimizden yararlanmak için bize ulaşınız.

HALİLİYE - ŞANLIURFA

Ptesi - Ctesi

9:00 - 18:00